ВЕЛИКИ УСПЕХ КАРАТИСТА НА ТУРНИРУ У РУМУНИЈИ

31 окт 17
Прочитано 104 пута
Објављено у ИЗ ОПШТИНЕ

Каратисти карате клуба "Раднички" из Ковина са великим успехом наступили су на меморијалном међународном турниру у граду Салонта у Румунији. Турнир је ове године одржан 12. пут у част сећања на румунског каратисту Пепеа, који је оставио дубок траг у каратеу на територији Румуније.

На самом такмичењу учествовало је 39 клубова, са преко 750 такмичара из четири земље: Србије, Словачке, Мађарске и Румуније. Такмичење је одржано у спортској хали "Николае Талпос" у граду Салонта, на око 300 километара од Ковина. Од укупно 5 наступа Ковинаца, освојене су чак 4 медаље, од чега 2 златне и по једна сребрна и бронзана. Никола Царан једини је  остао без одличја, али је био одличан током наступа у јакој конкуренцији.

У конкуренцији кадеткиња (девојака од 14 до 15 година) Селена Ђорђевић домогла се најсјанијег одличја. Она је у оба своја меча савладала такмичарке из Мађарске. У полуфиналом мечу савладала је Ану Војвода резултатом 5:0, да би у финалу "за длаку" била боља од такмичарке Лили Зај резултатом 3:2.
Истим путем успеха у конкуренцији кадета ишао је Александар Млинар. Он је савладао домаће такмичаре из Румуније: у полуфиналном мечу резултатом 4:1 савладан је Поп Тудор Андреи, да би у финалу са 5:0 заслужено славио против Спатз Герга из Салонте.

У конкуренцији јуниорки (девојке од 16 до 17 година) наступиле су Андреа Млинар и Анђела Спасојевић. На степеник више попела се Андреа - до 2. места, док је Анђела заузела 3. место. Андреа је након две победе, од 4:1 и 5:0 над Румункама Алексијом Хатеган и Мирелом Помиан, максималним резултатом у финалу поражена од такмичарке из Мађарске Лили Зај (наступала и у кадетској конкуренцији), док је Анђела од исте такмичарке такође резулатом 5:0 заустављена у полуфиналу горњег дела жреба и доспела „само“ до бронзане медаље.Кадете и јуниоре "Радничког" већ  4.новембра очекује државно првенство у Чачку, а у склопу припрема за најважније такмичење са успехом су учествовали на овом турниру у Румунији.